از رسوب تا شکستگی

شما اینجایید :
شکستگی سردوش
  • 26 نوامبر 2018
  • يك نظر
  • 1964 بازدید

رسوبات و املاح موجود در آبهای لوله کشی نه تنها هنگام شرب برای سلامتی زیان بار است بلکه از عمر شیرآلات و تجهیزات مرتبط با آن نیز می کاهد.

 

گرفتگی حفره های دوش های حمام و شیرآلات در مرحله ی اول موجب کاهش فشار آب و در صورت عدم رسیدگی به آنها موجب شکستگی و  ایجاد نشتی در شیرآلات خواهد شد.

در زیر نمونه ای از سردوش حمام ملاحظه می شود که  به علت بسته شدن کامل حفره های آن و فشار آب وارده به آن به مرور زمان ترک خورده و از بین رفته است.

 

شکستگی سردوش

 

راه کار هایی برای جلوگیری از این مشکل وجود دارد که رعایت آن  علاوه بر حفظ زیبایی و درخشندگی شیرآلات, سبب افزایش عمر و کارایی آن نیز می باشد:

  • شست و شوی شیرآلات با صابون های طبیعی و یا سرکه ی سفید و خشک نمودن روزانه ی آن, از کدر شدن و بروز لکه برروی شیرآلات جلوگیری می کند. باید توجه داشت که استفاده از اسیدها (جوهر نمک، وایتکس و سیم های ظرفشویی) باعث میشود که پوشش نیکلی روی سطح شیرآلات از بین برود و همچنین از پوشش گارانتی نیز خارج شود.
    پاکسازی کف و کاشی های سرویس های بهداشتی با اسید ها نیز به علت متساعد شدن بخار اسید باعث آسیب دیدن شیرآلات در دراز مدت خواهد شد, لذا کاهش دفعات و زمان استفاده از این گونه اسید ها بسیار اهمیت خواهد داشت.

شست و شوی صحیح شیرآلات

 

  • برای از بین بردن رسوبات حفره های دوش میتوان سردوش را داخل محفظه ای از سرکه ی سفید به مدت ۸ ساعت قرار داد و پس از آن با کمک یک فرچه ی نرم به تمیزی آن پرداخت.
  • با باز نمودن پلاتور شیرآلات و شلنگ ها نیز میتوانید به همین طریق به پاکسازی آنها از املاح و رسوبات بپردازید

  • در نهایت برای پیشگیری از ایجاد رسوب توصیه میشود از دوش های استاندارد با قابلیت رسوب زدایی و همچنین شیرآلاتی که حفره های خروجی آب آن از پلاستیک های نرم (سیلیکونی) ساخته شده اند استفاده نمایید, چرا که امکان تخلیه جرم بعد از هربار استفاده وجود دارد.

علم دوش رسوب شکن

روش جلو گیری از رسوب دوش